Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> fuck minimal?
eYe-reEs
post Oct 28 2009, 11:56
Post #21

Regular Member

Group: Senior Members
Member No.: 19

regarding HC night - sa svim duznim postovanjem, iskreno - orladno nije mjesto gdje cu poc, izac.. tamo sam izlazila kad mi je bilo 15 godina! i nije do mjesta, nego do ekipe... tamo izlazi potomak od mojih prijatelja npr... neam ja tamo sto trazit. ok, podjem na koncert ako je na livadici ali se tu je neutralni nekako teren a i prosjek godina se isava...
uostalom, meni i mnogima koje ja znam je proslo vrijeme podrzavanja scene, i djipanja svaku subotu na svaki event. to je sad na novim generacijama,,,,
Go to the top of the page

+Quote Post
fromm
post Oct 28 2009, 12:31
Post #22

...delivered into the hands of indifference.

From: iznad tebe
Member No.: 1,367

ni meni nije orlando bas naj-appetitlich mjesto bas zbog klinaca i ne-parti ekipe, ali ako se tamo odrzava nesto sto me zanima naravno da cu poci. necu gledati ni prosjek godina ni ista drugo jer dosao sam zbog glazbe i svoje ekipe. i nema potrebe igdje djipati svaki vikend, a bome nema ni prilike jer je ponuda bezvezna (da, i u zagrebu isto).
glede podrzavanja scene, mislim takodjer da tu godine nemaju nikakve veze, a tim vise sto danasnji mladi slusaju uglavnom smece i to i podrzavaju dolascima na shugava dogadjanja. ostani ti onda doma i izlazi jednom u 2 mjeseca ko sto nam i prilici u nasim godinama. ako se scena toliko ne izmijeni da neces na sta imat izac. smile.gif

+Quote Post
torres
post Oct 28 2009, 13:13
Post #23

Sick Posting Freak

Member No.: 1,313

da, u pravu si..
ja sam u subotu izletio u orlando, super je vani taj cijeli dzungla drij nekakav, fora je zajebavat se vani,
ali kad udjes unutra brate, ko da si uso direkt na scenarij filma slagalica strave, zoloski vrt..
podrzavanje scene je isto jebacka tema, pogotovo ako se postavi pitanje, sto je scena, odnosno scenarij ambicioznih ljudi koji "pokusavaju" pogurati nesto za sto su uvjereni da je kvalitetno..nadam se.
ali je ocigledno da je bolja scena doc tipa petkom u micra cut dobar house (marketing op.a) ili u case di se godinama vrti isto, ili u ludwiga, koji ima daleko najvecu scenu, po pitanju hrvatske glazbe, bar se meni tako cini..inside view..
da orlando, ili fuego ili bilo ko radi nesto kvalitetno, siguran sam da bi posao zavirit,
i dapace bi platio ulaz..
medjutim nemaju, bez obzira na moj ukus, nazalost tako stvari stoje..

znaci svodi se sve na pivicu, dvije, sa drustvom (za) koje (mislim da) ti odgovara..
takodjer uz takvu mjuzu..

da, godine nemaju veze nikakve s tim..bolje izac i scijalizirat se, sto bi svakome preporucio,
popricat s nekim, cut nesto sto valja (jos uvijek govorim o mjuzi, a ne o tracevima),
popit pivu, i poc doma, umjesto zabit se pred tv i socijalni spas trazio na fejsbuku i rijaliti sou..

scena..teska rijec, nekad se koristio underground, ko zna sta ce se sutra koristit da se pobjegne
od mainstream-a psihicki, a ne fizicki,
kako bi se trebalo..

+Quote Post
eYe-reEs
post Oct 28 2009, 15:21
Post #24

Regular Member

Member No.: 19

bogami ja nemam ni volje ni energije za iste stvari za koje sam imala prije.. energiju uspjeravam na masu drugih stvari koje su mi sad u zivotu bitnije od izlazaka i partijanja (which wasn't the case when i was 18 and life was one big rave party!), sto ne znaci da mi je nije napeto poc na nesto super, cut nesto super mjuze i srest nekoga super ko sto je torrres i pricat neke super price wink.gif biggrin.gif stvarno !!! .. bilo to u micra, lazaretima ili negdje trece... ali isto tako nekad cu se radije solcijalizirati doma ili kod nekoga doma, uz pivicu i pricicu i neki jebacki set u pozadini..
nije ista stvar kad se bavis mjuzom tj kad sviras tj kad sudjelujes u eventu i kad ides onako rekreativno. kolike puta sam pohodila zabave samo da ih dokumnetiram, slikavam, snimam... ali ako nemam motivaciju i situaciju za to, a ni mjuza mi nije po gustu, a ni prostor - e pa onda mi je doma bolje!

mali grad - veliko sranje. kad pogledam sto se sve skuplja po partijima, kakvih faca, kakvih likova, prodje me volja za zivotom... nema istinskih ljubitelja glazbe, tj ima ih malo... ovo drugo je sve nesto ni tamo-ni ovamo- dolaze samo da dodju .. fuck minimal? ja bih rekla: fuck this country -> podjite okolo malo, svugdje se partija kao da nema sutra. nije do mjuze nego je do nas. i nije samo dbk vec cijela usrana drzava.

+Quote Post
-I1-
post Oct 28 2009, 16:24
Post #25

I1 Ambivalent

From: here and beyond
Member No.: 3,186

orlando je klub s najvise odrzanih koncerata u ovom muzicki bijednom gradu!
...sto poznatih, sto nepoznatih, sto onih koji ce tek bit poznati, sto mainstreama, sto undergrounda i alternative i svih mogucih zanrova iz svih dijelova svijeta, te je na jako dobrom glasu....

naravno za dubrovackog "gospara" i dubrovacke "gospode" unutra je BOZESACUVAJ

meni netreba crveni tepih...
dapace postujem to sto niko nezaradiva te se s nekim koncertima dobrovoljno u minus ulazi itd.
znaci kao neprofitabilna udruga nema se para za uredit prostor da izgleda ko svepopularni fektori ili votevr

a sto se tice hc najt-a, standardne ekipe tu nema vec na pola chronos-ovog seta (on prvi vrti) ...

This post has been edited by -I1-: Oct 28 2009, 16:31

+Quote Post
B active
post Oct 28 2009, 18:26
Post #26

//////////////////////////////

From: /////////////////////
Member No.: 12,534

prvo, zadnjih 5-6 postova je totalno van teme i u principu otvaraju neku sasvim drugu temu, koja je kao i ova s minimalom vec prozvakana...
onaj gore orlando stvarno rijetko posjecujem, uglavnom kad su neki meni zanimljivi koncerti ili kad je hc najt...
e vidis torres, kad gledas kroz prizmu hc najta, onda je onaj prostor gore idealan onakav kakav je (eventulano bolji razglas)...
to je jedino mjesto u gradu koje u tom trenutku poprima sva obiljezja undergrounda, od kojega smo se mi svi nazalost ipak udaljili (ja prvi)...
zato cu svaki put kad budem mogao posjetiti jedan takav event, da dodjem bar jedanput u pogodine po svoju porciju undergrounda...
osim toga smatram da ono sto rade -I1- i ekipa, zasluzuje moju punu podrsku, ako ni zbog cega, ono zbog vrlo kvalitetne produkcije koju rade, iako moram naglasiti da to nije glazba koju ja preferiram...
i na kraju nije istina da gore nema ekipe, uvijek su tu -I1-, tr!p, ixyx, zoki i s njima mi je fora druzit se (doduse rijetko), i popit koju pivicu...

+Quote Post
torres
post Oct 28 2009, 19:42
Post #27

Sick Posting Freak

Member No.: 1,313

meni je bilo unutra super, samo kazem da izgleda ko zoloski vrt..hehe
i odsad mislim da cu cesce zavirit.
neznam u cemu je problem
it iz mi
a ko
ste
vi

razgovor je ko i mjuza, nikad neznas u koji ce smjer otici..
osim ako ne govoris iste rijeci vec 10 godina..
(iovu recenicu pod legendarne)
idem opet low profile
pozz

+Quote Post
zokibluaj
post Nov 13 2009, 16:39
Post #28

Sick Posting Freak

Group: Memberz
Member No.: 13,282

QUOTE (fromm @ Oct 26 2009, 14:46) *
a evo nesto cak vrlo slusljivog minimala:

http://www.residentadvisor.net/podcast-episode.aspx?id=177
http://ra3.residentadvisor.net/audio/RA177...advisor.net.mp3
mixed by Function (David Sumner)

Tracklist
HG - 02A - Horizontal Ground
Sweet Exorcist - Testfour - Warp Records
FB - 04A - Frozen Border
Ben Klock - Check For Pulse - Ostgut Ton
Ø - Sähkörausku - Sähkö Recordings
Function - Variance (Marcel Dettmann Edit) - Sandwell District
Silent Servant - Discipline - Sandwell District
Choice - Acid Eiffel - Fragile Recordings
Moritz von Oswald - Watamu Beach Rework - Desolat
Peter Van Hoesen - Face Of Smoke - Komisch
The Vision - A-472.0 - Hardwax
DVS1 - Running - Klockworks
DBX - Losing Control - Accelerate
G-Man - K.6 - G-Man Records
Marcel Fengler - Twisted Bleach - Ostgut Ton
Function - Disaffected (Ben Klock Remix) - Sandwell District
Function - Variance - Sandwell District
Daniel Stefanik - Effervescing Elephant - Freude Am Tanzen
Tadeo - IO (Cassy Movingonmix) - Apnea
Ben Klock - Subzero (Function-Regis Remix) - Ostgut Ton
DJ Slip - Every Time Takes a While - Creation Rebel
Lil' Louis - Frequency - Dance Mania
Ø - Atomit - Sähkö Recordings
T++ - Audio 1995 #8 - Apple Pips
Shed - Estrange - Ostgut Ton
John Carpenter - Police State / Romero And The President - Milan

-----------------

setchina, pogotovo ovaj prvi dio ... sporo jest ali very inviting for shaking da butt - a ima stvarno vrlo zanimljivih stvari biggrin.gif

+Quote Post
TrancEfreak
post Nov 14 2009, 23:13
Post #29

provokator

From: Dubrovnik
Member No.: 41

Svaka cast Simsu, nikad mi nije sjeo minimal i nikad nece....i jedan od razloga zasto je scena propala u gradu, po meni, JEDAN od razloga je i furanje minimala u Lazaretima. Sjecate se onih svadja prije.....i jao ono jedne godine, koga ste ono doveli za Uskrs...nije bilo partija neko vrijeme, svi uber nabrijani a poceo covjek ni kriv ni duzan sa minimalom.....ono je bio mega debakl. Tako par puta, ljudima je pocelo nakon par godina partijanja "sranje ic u onu rupu dole" odjedamput. A razlog za to je bila najvise zika.

TO ALL THE PEOPLE WHO FORGOT THE RAW STRIPPED TO THE ESSENTIAL BARE BONES MACHINE FUNK OF HOOD, MILLS ETC.. AND DECIDED TO CALL THIS NEW WEAK ASSED MINDLESS, SOULLESS, GROOVELESS SHIT ‘MINIMAL’. FUCK YOU!

This post has been edited by TrancEfreak: Nov 14 2009, 23:17

+Quote Post
fjaka
post Nov 15 2009, 17:00
Post #30

Posting Maniac

Member No.: 11

trance ne živcirati se, evo ti nešto da se malo opustiš smile.gif

http://www.djreaky.com/muzik/Reaky_-_Live_..._27.06.2009.mp3

+Quote Post
Kiksy
post Nov 16 2009, 01:20
Post #31

Posting Maniac

Member No.: 1,061

vrijeme je minimala, pomirite se s tim, ili ga jednostavno neslušajte i to je to, isto ko što ja nevolim hard techno, neslušam ga i ne komentiram ga, a dala sam mu šansu i to je to, vrlo jednostavno wink.gif Ja sam imala jednu takvu averziju prema tom jebenom minimalu, i od silne averzije pretvorilo se u favoriziranje, zato što sam mu dala šansu. Spomenulo vas je par razglas, minimal je toliko pipav zvuk da je razglas nevjerovatno presudan. A kad staneš kraj jebenog zvučnika, iz kojeg vrišti dobar mračni minimal po meni nema ništa bolje! A ko što neko reče, u Hrvatskoj ne da je 95 % razglasa u drkitisu, nego često puta samo valja ako se specijalno dovuče odnekud za neki događaj.
Dajte šansu minimalu wink.gif Malo u torrentić, traži hopa cupa, (btw.nije lako doć do alavija minimala!!!) ja do svojih najdražih stvari sam prešla brda i planine, jer po meni 50 % minimala je recimo jadno slušljivo,25 % srednje slušljivo ali zato ovih 25 % je itekako slušljivo. Minimale, volimo te wub.gif Kontate poantu wink.gif Ja vam samo govorim, da provate dat minimalu šansu, malo pitajte, potražite dobre mjuze, nemora niko znat wink.gif laugh.gif

This post has been edited by Kiksy: Nov 16 2009, 01:21

+Quote Post
fromm
post Nov 16 2009, 12:45
Post #32

...delivered into the hands of indifference.

From: iznad tebe
Member No.: 1,367

ma slusao sam ja minimala, itekako dobrog, pa cak i onog plinka, imam toga doma i sve je to divno i krasno al nemogu vise od pola sata nikako jer me u grob otjera.
vrijeme minimala? ok, za sve treba postojati mjesto, nego je problem sto dobre mjuze u hrvatskoj nema skoro uopce, ako oces ic zaplesati dobijes ili minimal ili hard tehno ili neki progresiv... sve skupa je to vrlo jadno i otuzno...
a ne mogu vjerovati da se u minimalu fura jedan te isti zvuk vec godinama. i ono sto me najvise smeta je potpuna neinventivnost glede visokih tonova, velika vecina stvari ima onaj ravni linearni c c c c c od kojeg dobijem fraze.

+Quote Post
-I1-
post Dec 2 2009, 16:47
Post #33

I1 Ambivalent

From: here and beyond
Member No.: 3,186

Andreas Kraemer + Thomas Pogadl u novije doba rade "veseli" minimal?!?!?!?!?!?!
o'slo sve u picku materinu...

+Quote Post
wargasam11
post Dec 3 2009, 13:31
Post #34

Posting Maniac

From: somewhere near barstow
Member No.: 3,941

sami heroji...

+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: April 14, 2024 03:32