Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Trudnica (30) dva mjeseca zivjela na otvorenom
-I1-
post Sep 30 2009, 16:24
Post #1

I1 Ambivalent

Group: Senior Members
From: here and beyond
Member No.: 3,186

Prije deset godina došla sam u Dubrovnik iz primorskoga grada zbog posla. Radila sam i zaljubila se u Dubrovčanina. Živjeli smo zajedno i željeli dijete iako njegovi roditelji nisu bili zadovoljni našom vezom. Moje nevolje počele su nakon što je poginuo ovog proljeća na putu roditeljima u inozemstvo. Nekoliko dana nakon njegove smrti otkrila sam da sam trudna, priča brišući suze trudnica (30) koja treba roditi za mjesec dana.
Nakon smrti dečka dobila je otkaz na poslu u trgovačkom lancu. Budući da je živjela kao podstanarka, našla se u financijskim problemima. Neko se vrijeme snalazila sakupljajući boce i čuvajući djecu kod poznanika. Međutim, nije više mogla plaćati podstanarstvo i početkom srpnja našla se na ulici. Srameći se, bez prijatelja, obitelji i bez krova nad glavom potražila je smještaj na plaži Copacabana. Plaža joj je bila dom dva mjeseca.
- Spavala sam u brodicama nakon odlaska kupača. Kad bi kišilo, noći sam provodila u prevrnutom kontejneru. Kiša je prodirala unutra - govori trudnica koja se nije imala kome obratiti za pomoć. U ratu je ostala bez oca, s ostatkom obitelji nije u kontaktu. Obitelj pokojnog dečka, kaže, za nju ne želi ni čuti. Pomoć je dobila tek kad ju je prepoznala jedna od žena u čijoj je zgradi čuvala djecu. Žena ju je primila kod sebe u stan, hranila je, davala joj novac za lijekove koje mora platiti jer nema dopunsko osiguranje. Zatim su počele rješavati njena prava.
- Prijavili su me na Zavodu za zapošljavanje krajem kolovoza, tek nakon silnog natezanja. U socijalnoj službi su mi rekli da ne postoji nikakva pomoć za mene dok ne rodim. Rekli su mi što sve moram učiniti da ostvarim svoja prava kao trudnica i samohrana majka. Međutim, smještaj mi nisu riješili. Ponudili su mi da otiđem u dom u Zagrebu gdje mogu ostati tri mjeseca nakon poroda. Kad sam ih upitala što poslije, kamo s djetetom, nisu znali odgovor. No neću nikamo bez djeteta - istaknula je trudnica, koja zahvaljuje ljudima na pomoći.

VLAHUŠIĆ NE ZNA ZA SLUČAJ, CENTAR ZA SOCIJALNU SKRB POMAŽE TRUDNICI
Stanari zgrade u kojoj trudnica privremeno boravi kažu kako su tri puta pisali gradonačelniku Dubrovnika Andru Vlahušiću. On kaže kako nema nikakve informacije o slučaju, ali će se raspitati. U Centru za socijalnu skrb potvrdili su nam da su u kontaktu s trudnicom. Stanari zgrade su prikupili novac kojim će pomagati trudnici. Kažu kako je djevojka uvijek bila iznimno vrijedna i nije zaslužila ostati na ulici.

USKORO BI JE TREBALI PRIMITI U BOLNICU
Trudnicu bi, navodno, ovih dana trebali smjestiti u dubrovačku bolnicu, gdje će ostati dok ne rodi. Prijateljica kod koje boravi, vodi je na preglede i kaže kako je s djetetom, na sreću, sve u redu.

Mladen Gojun
24sata.hr
Go to the top of the page

+Quote Post
eYe-reEs
post Oct 1 2009, 07:39
Post #2

Regular Member

Member No.: 19

tuga

+Quote Post
alexejevna
post Oct 1 2009, 08:51
Post #3

Advanced Member

Group: Memberz
Member No.: 8,661

QUOTE (eYe-reEs @ Oct 1 2009, 08:39) *
tuga

Jest, tužno je sve to...ali, mislim da bi joj svatko pomogao samo da je ZATRAŽILA....nekada nije sramota PITATI za pomoć...s tim mislim da nije sve "čisto" u ovoj priči!

Biti sramežljiv je jedno, ali dopustiti da radi toga spavaš po kontejnerima je nešto sasvim treće... unsure.gif

+Quote Post
PACHA
post Oct 1 2009, 12:54
Post #4

Posting Maniac

From: Mokošica
Member No.: 10,423

nisu svi ljudi isti, neki su spremni pitat i ne srame se ničeg, a neki nisu spremni i sve im je crnjak...uostalom da se meni (nedaj Bože) momku/zaručniku/mužu nešto dogodi 100%bi postala biljka koja nebi mogla nikako krenut dalje, puklo bi me sve loše što postoji od depresije pa nadalje....trebalo bi mi masu vremena da se refam...jednostavno sam takva, samo što bi ja imala koga pitat za pomoć a ona je ovdje došla ko zna otkud i ima li uopće puno ljudi koje pozna (jer i ja bi teško pitala nekog nepoznatog za pomoć).. a za mene su debili roditelji tog pokojnika, ako ih nije briga za nju jebo im pas mater neka bar malo misle na to malog unuka, il još bolje za razmišljat- dijete njihovog djeteta!! gadovi jedni odvratni mad.gif

+Quote Post
-I1-
post Oct 1 2009, 15:04
Post #5

I1 Ambivalent

meni nesto smrdi ode...

+Quote Post
MOVEKS
post Oct 1 2009, 17:55
Post #6

Posting Freak

From: Zagreb
Member No.: 263

Meni isto ovo sve skupa malo zvuci cudno, nesto je trulo u drzavi danskoj kako kazu ! Vidit cemo ...

+Quote Post
tR!P
post Oct 1 2009, 18:43
Post #7

Regular Member

Member No.: 955

QUOTE (alexejevna @ Oct 1 2009, 09:51) *
Jest, tužno je sve to...ali, mislim da bi joj svatko pomogao samo da je ZATRAŽILA....nekada nije sramota PITATI za pomoć...s tim mislim da nije sve "čisto" u ovoj priči!

Biti sramežljiv je jedno, ali dopustiti da radi toga spavaš po kontejnerima je nešto sasvim treće... unsure.gif

glupa teroija za popizdit lol

+Quote Post
PACHA
post Oct 2 2009, 13:03
Post #8

Posting Maniac

From: Mokošica
Member No.: 10,423

QUOTE (tR!P @ Oct 1 2009, 19:43) *

slažem se!!

+Quote Post
alexejevna
post Oct 2 2009, 15:40
Post #9

Advanced Member

QUOTE (tR!P @ Oct 1 2009, 19:43) *

Tu nema teorije....ja sam imala užasne životne situacije i sigurno mi nitko u tim situacijama nije nudio pomoć, ako je ja SAMA nisam zatražila...kao što sam već rekla, a mnogi i potvrdili - nešto tu nije OK!

Mislim, ljudi moji, PACHA....možda se i ne bi snašla odmah u nekoj situaciji sama, ali ne bi valjda mjesecima radije spavala po kontejnerima nego pomoć tražila! Daj, nemoj me zahebavat! Kada zagusti - mora se što se mora - tada nema više principa kada treba preživjeti!

+Quote Post
alexejevna
post Oct 2 2009, 15:47
Post #10

Advanced Member

QUOTE (PACHA @ Oct 1 2009, 13:54) *
nisu svi ljudi isti, neki su spremni pitat i ne srame se ničeg, a neki nisu spremni i sve im je crnjak...uostalom da se meni (nedaj Bože) momku/zaručniku/mužu nešto dogodi 100%bi postala biljka koja nebi mogla nikako krenut dalje, puklo bi me sve loše što postoji od depresije pa nadalje....trebalo bi mi masu vremena da se refam...jednostavno sam takva!

Nema tu - ja sam takav - ti si takav...jesu li mnogi ljudi za rat bili???? Pa su morali ići jer je u pitanju bila egzistencija...kada se mora, kada više nema drugog izlaza onda gaziš! Divno je to što se u životu nisi našla u nekoj gadnoj situaciji, ali, vjeruj mi, kada govorimo o preživljavanju - čovjek se vrlo brzo pribere!

također, ova djevojka nije morala spavati na plažama i kontejnerima....ima, u krajnjem slučaju, neke prostore u Visu 2....sigurno je nitko ne bi naprdio nogom da je zatražila pomoć! Ima i određenih specijaliziranih "sigurnih kuća" za napuštene žene u takvom stanju...stoga odgovorno mislim i stojim iza toga da je ta djevojka bila ili smrtno nesposobna (sama sebi najgori neprijatelj i mazohista) ili je filmala preponosan film koji je išao na štetu nje same (mislim, bakterijske infekcije...fuuuuuujjjjjjj) i njezinog djeteta (rizik od bakterijskih infekcija) ili nešto jebeno skriva.... Mislim, mogli bi mi ovako do unedogled, ja samo iznosim "my point of view" i to iz jednog debelog životnog iskustva!

+Quote Post
tR!P
post Oct 2 2009, 16:00
Post #11

Regular Member

Member No.: 955

QUOTE (alexejevna @ Oct 2 2009, 16:47) *
infekcije

ja samo iznosim "my point of view" i to iz jednog debelog životnog iskustva!

posteno..

+Quote Post
Forever_young
post Oct 2 2009, 16:41
Post #12

guda prasicha

From: Upper East Side
Member No.: 1,009

ođe mi puno stvari nije jasno,npr.zasto je pored milijun drugih mjesta spavala u prevrnutom kontejneru?
i ful me zanima kako je prevrnula taj kontejner u kojem je spavala jer ono nije bas lako i kako uopce mozes spavat u necemu sto toliko smrdi?
onda,zasto se nije prijavila na zavod kad je dobila otkaz,zasto se nije bilo đe drugo zaposlila i posla na porodiljni,imala bi neku lovu?
ili je skroz sakata i izgubljena ili laže...
uglavnom, jadna ta beba...

+Quote Post
zokibluaj
post Oct 2 2009, 16:57
Post #13

Sick Posting Freak

Member No.: 13,282

QUOTE (Forever_young @ Oct 2 2009, 17:41) *
i ful me zanima kako je prevrnula taj kontejner u kojem je spavala jer ono nije bas lako i kako uopce mozes spavat u necemu sto toliko smrdi?

e to je ključno pitanje cijelog slučaja

odgovorom na ovo pitanje rješavamo sve teorije zavjere laugh.gif

+Quote Post
Forever_young
post Oct 2 2009, 17:44
Post #14

guda prasicha

From: Upper East Side
Member No.: 1,009

laugh.gif laugh.gif a i meni svasta pada na pamet,hihihihi

ali kontejner je definitivno kljuc slucaja i trebala bi dat iskaz jeli pod:

a)kontejner sama prevrnula i kako
b)jeli kontejner vec bio prevrnut kad je pocela kisa
c)jeli joj neko pomogo da prevrne kontejner (ako jes imamo novog svjedoka u slucaju)
d)nista od navedenog

+Quote Post
GreenHornet
post Oct 2 2009, 18:43
Post #15

Regular Member

From: sad ili općenito?!
Member No.: 351

zar mislite da je toliki problem prevrnut kontejner?
doduse slazem se da je prica lights cudna...

This post has been edited by GreenHornet: Oct 2 2009, 18:46

+Quote Post
DjCobra
post Oct 2 2009, 22:55
Post #16

Posting Maniac

From: monta
Member No.: 843

ja sam prevrnuo kontenjer i bez beda i to metalni onaj,a tek plasticni prelako....smecari ce imat posla biggrin.gif

+Quote Post
GreenHornet
post Oct 3 2009, 19:05
Post #17

Regular Member

From: sad ili općenito?!
Member No.: 351

http://www.index.hr/vijesti/clanak/prica-o...ena/453508.aspx

+Quote Post
spinDoctor
post Oct 3 2009, 19:49
Post #18

Wierd Member

Member No.: 7,775

http://dubrovacki.hr/clanak/11755/tuzna-pr...b7910c6ace6daa6

Evo vam pa čitajte! Odvratno!

+Quote Post
alexejevna
post Oct 4 2009, 11:00
Post #19

Advanced Member

QUOTE (spinDoctor @ Oct 3 2009, 20:49) *

Moj "nos" za određene stvari nikada ne griješi.... to sam odmah znala, ali nisam željela iznositi svoje mišljenje na forumu jer bih, najblaže rečeno, bila popljuvana i etiketirana kao bešćutna kujetina..... mislim da je ova cura mogla "prodati" takvu glupu "teoriju za popizdit" (k'o što tRip reče) samo nekome tko pojima nema što život zapravo jest!

+Quote Post
-I1-
post Oct 4 2009, 11:14
Post #20

I1 Ambivalent

y so modest rolleyes.gif

+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: May 31, 2020 19:37