Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> AMSTERDAM DANCE EVENT 2011, 19/23-10-2011
eYe-reEs
post Oct 31 2011, 14:44
Post #1

Regular Member

Group: Senior Members
Member No.: 19

the ultimate rave experience cool.gif
5 dana, nekoliko desetaka lokacija, nekoliko stotina eventova.
evo mali preview prije mog dojma, i mojih materijala

boiler room- MINUS TAKEOVER - unknown location- thursday afteroon 15h-19h - invite only

guess who got invited biggrin.gif

Laurent Garnier pres. L.B.S. @ Paradiso - ovaj covjek je nenadjebiv. treba mu spomenik dic

planet -e night - carl craig w/ Moritz von Oswald and Francesco Tristano @ melkweg

cocoon - ade special - musiQ

to be continued---
Go to the top of the page

+Quote Post
eYe-reEs
post Nov 7 2011, 11:14
Post #2

Regular Member

Group: Senior Members
Member No.: 19

who's the bitch now?! hahahaha cool.gif biggrin.gif

dakle, amo ispocetka.

date: 19.10
place: melkweg
who: planet E 20th anniversary (Carl Craig live W/ Moritz von Oswald en Francesco Tristano, Caribou dj set, Kenny Larkin (live), Kyle Hall, Motor City Drum Ensemble, Pearson Sound, Ben UFO, Pangaea, Dimitri Kneppers

klub je ogroman, vrata do nas je bila groove armada. ovdje 2 floora, onako dosta undergroud. sound dobar, light minimalan.

larkin live - odlican set!!! lijepi techno, bas mi je bilo jebeno. malo je imao tehnickih problema na pocetku seta, ali to smo sve zaboravili.

Carl Craig live W/ Moritz von Oswald en Francesco Tristano - ovo je teatar! glazbena predstava, ali ovo za stat, slusat i nevjerovat od kud sad sve to dolazi, i kako... mjuza nije za djuz, to smo znali. svirali su malo krace nego je najavljeno, tj ustimavali su se ono, 20 minuta! tako da je je sve skupa bila dosta kratko, ali slatko. ovo mi je bas bila velika zelja cut i vidjet, i eto, ostvarila se!

date: 20.10
place: secret location (7th floor of a building, abandoned office spaces)
who: Boiler room / MINUS takeover (Richie Hawtin, Ambivalent, Seth Troxler, Dubfire)

ovo je iznenadjenje nad iznenadjenjima. warm up za Melkweg, doma, pijucka se laganini. i ko za vraga, ja odem na mail negdje oko 22h, bezeze, da vidim jel ima sta nova (mislim, nidje veze), kad ono mail on minusa (naravno ja sam na newsletter grupi). kao sutra u 15h se dogadja minus takeover, organizacija boiler room-a, lokacija tajna, guest list only, dijelimo 5 pozivnica (1+1) na fejsu i tweeteru. i ja onako malo ponesena alkohlom, odlucim se u 3 sekunde za manje zlo od dva - tweeter. registriram se u roku minute i javim za invite. odosmo mi vani. iskreno, ni u ludilu mi ne bi palo na pamet da ce me docekat mail sa pozivnicom ujutro kad se dignem!!!! ali upravo se to dogodilo. wako luda wacko.gif i tako krenuli u potragu za tajnom lokacijom, koja vise nije bila tajna, jer su nam javili mailom gdje trebamo doc. to je zgrada jedna u centru grada, u kojoj su neke kancelarije, ali je 7 kat napusten, prazni uredi. i to se tu dogadjalo!!!! sve skupa ono da ne povjerujes. 150 ljudi cca, ja bih rekla, live video stream .. navodno ga je pratilo preko 20 000 ljudi na globalnoj razini. plus besplatna piva i viski-kola, naravno dok se zalihe nisu potrosile, ali i onda si mogao poc u butu i kupit sebi pive i donijet gore. ono, totalni undergroud sa totalno neundergroundskim lineup-om hahahaha. bas se osjetis posebno, bar ja jesam...ono, richie hawtin medju ruljom, pije, zajebava se.. cuj to!

pogled

prva ura - Ambivalent

ovaj je odma saprao sa technom, bas ga briga :-) odlicno, naravno.

Troxler iduci. totalni preokret! deep house, malo uvrnuto, ali zanimljivo nadasve!

dubfire - opet spica, klasika. takozvani DABACH laugh.gif

i za kraj, gospodin richie hawtin, senzacija. navlace se zavjese, mrkli mrak nastaje, ljudi poludili.. ja ne mogu vjerovat kako je taj lik popularan, mislim wtf?? ali ima neku karizmu i energiju - uglavnom, drama. nabila se raja oko pulta, nije se moglo bacit sibicu na pod-

to je sve trajalo sluzbeno do 19h, iako se malo produzili.. mi smo isli ca jer to nije bilo to za taj dan. za par sati idemo u Paradiso na Garniera.

date: 20.10
place: paradiso
who: Laurent Garnier presents LBS feat Scan X & Benjamin Rippert

paradiso ima jebenu pricu
It is housed in a converted former church building that dates from the nineteenth century and that was used until 1965 as the meeting hall for a liberal Dutch religious group known as the "Vrije Gemeente" (Free Congregation)...
Paradiso was squatted by hippies in 1967 who wanted to convert the church to a entertainment and leisure club....
It was one of the first locations in which the use and sale of soft drugs was tolerated. From the mid-1970s, Paradiso became increasingly associated with punk and new wave music, although it continued to program a wide variety of artists. Starting in the late 1980s, raves and themed dance parties became frequent....

more detail: wikipedia

ovo je najbolje mjesto koje zovu klubom u kojem sam ja bila u zivotu svome!!!!!

dakle, dosli smo dosta kasno, i naravno zavrsili u koloni ispred vrata.. na ulazu krkljanac.
ulazimo. prostor spektakularno ogorman, velicanstvten. prvo smo posli na floor, ali je takva guzva bila da nam se nije dalo, nego smo se popeli na prvu galeriju, odakle smo imali super pogled. na kraju smo finuli na drugoj galeriji gdje je bilo svega 20ak ljudi, tako da smo dovukli klupu na sredinu i imali feeling da imamo private party sa laurent garnierom. pogled vrh, sound jeben, light fantastican, sve je tako osmisljeno i konkretno.

sir laurent garnier - nenadjebiv. tako dobar set, koncept, ideja, realizacija... mjuza posebna, kako samo on zna i voli. fucking genius.

date: 22.10
place: musiQ
who: Cocoon Special (Sven Väth, Onur Özer, Frank Lorber, Olivier Weiter, Frenk Wiersma, Darko Esser, Rauwkost, Arjuna Schiks, Daniel Sanchez, Gideon Bouwens)

e ovaj event je bio sold out na kraju. musiQ inace nije prostor za partije. to je inace prostor za snimanje, ono recording studios. dosta jednostavan prostor, iako puno veci nego sto smo ocekivali. dva floora. light solidan, ali zato sound da poludis od srece. dakle, gdje god se pomaknes u prostoru isto cujes - vrhunski biggrin.gif
za ovaj event nam je dosla ekipa, tako da jedino sto sam ja bas cula i poslusala je bio papa sven, koji je sivrao kad smo dosli. cijelu noc je mjuza bila super, i iznenadio me floor dva gdje su mi svi bili incognitosi dj-evi, ali mjuza zajebana. sve u svemu pravo veselje i super zakljucivanje ADE 2011.

sta da vam kazem, obavezna lektira. isplati se (iako je skupo, naravno, evropa. ulaznice sve od 20 eura pa na dalje, dosta pristojna cijena pive - recimo dvije pive tocene, 2ipo deca, 5 eura. zesta i redbull su brutalno skupi)
uglavnom, taj grad cijeli zivi taj event kad se dogadja. plakati, zastave po cijelom gradu. svi klubovi su akciji, i fakat ima svega, od technjave teske, do drum'n'bass, trance-a, house-a ..
sto smo naucili? pa ono, doslovno ne moras nigdje ic cijelu godinu, samo poc na ADE. i bilo bi super odradit i tu konferenciju, super je bilo guest speaker-a, radionice, bas zanimljivo.. iako nisam ni dj ni producent.
wub.gif

+Quote Post
ovoiono
post Nov 7 2011, 11:57
Post #3

Posting Freak

Group: Memberz
Member No.: 13,693

respent.gif clap.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: August 25, 2019 22:09