Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Umjesto Belvederea - koncertna dvorana!
tino
post Oct 29 2009, 21:29
Post #1

Administrator

Group: Admin
From: Dubrovnik, Croatia
Member No.: 1

c/p: http://slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabi...50/Default.aspx

Umjesto Belvederea - koncertna dvorana!
Dubrovačka vlast razmišlja o promjeni turističke namjene hotela “Belvedere”, devastiranog u Domovinskom ratu i jedinog neobnovljenog hotela u Gradu podno Srđa, na čije “dotjerivanje“ Dubrovčani uzalud čekaju godinama, već umorni od obećanja investitora.

Obznanio je to, spominjući planove o eventualnome muzeju rata i koncertnoj dvorani na mjestu nekad najluksuznijeg hotela u bivšoj državi, a danas ruiniranog zdanja, gradonačelnik Dubrovnika Andro Vlahušić, poručivši kako će “ruglo dubrovačkog, hrvatskog i europskog turizma“ riješiti izmjenama i dopunama GUP-a do kraja godine.

− Ozbiljno ćemo razmotriti što mijenjati, te kakav odnos zauzeti prema ljudima i tvrtkama koje nisu partneri Gradu Dubrovniku. Pitanje budućnosti hotela “Belvedere” trebalo bi biti riješeno do Nove godine, kad ide i prijedlog plana − kazao je Vlahušić i dodao: − Ako ljudi ne žele ulagati u “Belvedere” kao turistički objekt, prenamijenit ćemo ga u društveni. Jedan muzej rata s koncertnom dvoranom, odakle bi pogled pucao na Dubrovnik, ono je što Gradu nedostaje.

Još se ne nazire početak obnove nekadašnjeg ponosa domaćeg turizma, a danas rugla, pa Vlahušić očito želi upozoriti investitore da je isteklo vrijeme tolerancije za prolongiranje radova na objektu u Svetom Jakovu, atraktivnoj dubrovačkoj lokaciji s pogledom na otok Lokrum, zidine i povijesnu jezgru.

− Dubrovnik je nestrpljiv jer je 18 godina zavlačenja, odugovlačenja, pretvaranja i traženja drugih izlaza, koji nisu izravno ulaganje u lokacije koje su potrebne ovom gradu, predugo razdoblje − zaključio je gradonačelnik.

Hotel “Belvedere” privatiziran je još sredinom devedesetih, a od 2001. godine najveći vlasnički udio (53,75 posto) imaju panamska tvrtka “Cleostone”, iza koje stoji hrvatsko-britanski poduzetnik Zvonko Stojević, te “Ina” (31,8).

Preostalim dijelom gospodare HZMO, HFP, DAB i mali dioničari. Lani je bilo govora o tome da je “Ina” spremna prodati svoj udio većinskom vlasniku, a zastupnici “Cleostonea” u Hrvatskoj potvrdili su da su zainteresirani i da čekaju ponudu.

Spominjala se i prezentacija nekoliko mogućih projekata za “Belvedere”, čija će obnova, nagađalo se u javnosti, premašiti 50 milijuna eura. Predsjednik Nadzornog odbora hotela “Belvedere”, odvjetnik Dubravko Luetić, kaže da je razočaran cjelokupnom situacijom, na koju ne može utjecati.

Jesu li se predstavnici većinskih dioničara išta konkretno dogovorili, upitali smo i zastupnicu tvrtke “Cleostone” u Hrvatskoj – zagrebačku odvjetnicu Vlatku Vedriš, ali u srijedu je bila spriječena sastancima pa smo ostali bez odgovora.

Predsjednik NO-a: I sâm sam talac!
− I sâm sam talac dioničara, koji se ne mogu dogovoriti, a dok nema konsenzusa među njima, nema ni projekta. Prema informacijama koje imam, u tu priču uključio se i mađarski MOL s namjerom da se sve skupa riješi − ističe Luetić, kojemu mandat istječe za mjesec dana i sumnja hoće li u NO-u biti i dalje, jer “želi izbjeći ovako neugodne situacije“.

Nije, kaže, kriv što obnova, zbog čijeg bi starta bio najsretniji, još nije počela, a Vlahušićeve najave o promjeni turističke namjene objekta komentira riječima: “Neka svatko radi ono na što misli da ima pravo i da može.“

Go to the top of the page

+Quote Post
PACHA
post Oct 29 2009, 22:28
Post #2

Posting Maniac

Group: Senior Members
From: Mokošica
Member No.: 10,423

ahaha Vlahušić je odlučio smaknuti svaki korjen partijanja..

+Quote Post
eYe-reEs
post Oct 30 2009, 13:42
Post #3

Regular Member

Member No.: 19

znali smo da ce to bit kad tad ... tek cemo tad plakat kad nebudemo imali ljetno mjesto za partije....

tamo bi bilo super napraviti neki multifunkcionalni kompleks za koncerte, partije, eventove, poslovne forume, insentive, kongrese, radionice, napravit joga centar i tako to .. ... fenomenalana je lokacija a ima prostora za sve... svasta bi se tmao moglo, samo treba netko sa dobrom idejom doc i to se prodava. za nesto tako bi sigurno bilo lakse naci ulagaca... sve sto nam sad fali u gradu bi se moglo tamo organizirat... i jos plus napravit neki platformu povise mora za open-air eventove.. i dopustiti svima da tamo rade, a ne samo mafiji i eliti grada ... nego i da se moze rejv organizirat i koncerti i festival ... jao jao .. da je meni moci i para ja bi to tamo do yaya napravila happy.gif i svi bi imali koristi od toga i bili sretni....

+Quote Post
tR!P
post Oct 30 2009, 17:33
Post #4

Regular Member

Member No.: 955

QUOTE (eYe-reEs @ Oct 30 2009, 13:42) *
jao jao .. da je meni moci i para ja bi to tamo do yaya napravila happy.gif i svi bi imali koristi od toga i bili sretni....

ti to mene zajebavas lol

+Quote Post
GreenHornet
post Oct 30 2009, 17:54
Post #5

Regular Member

From: sad ili općenito?!
Member No.: 351

Da sam ja na mjestu Davida Beckmana nebi se zenio,samo bi sevio maloljetnice i manekenke 0-24...A starci i brat bi imali od mene korist jer bi bili novcano osigurani za 10 života...

+Quote Post
-I1-
post Oct 30 2009, 17:58
Post #6

I1 Ambivalent

From: here and beyond
Member No.: 3,186

a da su babi baline bila bi karic

+Quote Post
tR!P
post Oct 30 2009, 18:01
Post #7

Regular Member

Member No.: 955

QUOTE (-I1- @ Oct 30 2009, 17:58) *
a da su babi baline bila bi karic

netko sa normalnim postom..

hvala I1 lol

+Quote Post
eYe-reEs
post Oct 30 2009, 19:11
Post #8

Regular Member

Member No.: 19

kako ste u kurcu... samo sam htjela rec da ima super stvari koje bi se dale tamo napravit.. đizzz .. ubite svaku zelju za konverzacijom. blink.gif blah ..

+Quote Post
DjCobra
post Oct 30 2009, 21:38
Post #9

Posting Maniac

From: monta
Member No.: 843

QUOTE (GreenHornet @ Oct 30 2009, 19:54) *
Da sam ja na mjestu Davida Beckmana nebi se zenio,samo bi sevio maloljetnice i manekenke 0-24...A starci i brat bi imali od mene korist jer bi bili novcano osigurani za 10 života...

i zavrsio u cuzi biggrin.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: May 31, 2020 00:35